аренда яхты в турции экскурсии в Мармарисе https://rentyachtturkey.com/from-marmaris-to-istanbul/ https://rentyachtturkey.com/dzhip-safari-v-marmarise/ https://rentyachtturkey.com/ostrov-kleopatry-iz-marmarisa/ traditional Turkish gulet boat best beaches in Turkey Turkey Yacht services Yacht Agency Turkey Marmaris Gulet Dolce Mare

.

.

.

EDGE

c

MUSIC

Na 100. urodziny Astora Piazzolli!

KONCERT JAZZOWY

edge music studio

kto?
Poznańskie Trio Fortepianowe

kiedy?
30 kwietnia 2021, G. 19.00

WYDARZENIE ON-LINE na kanale YouTube EDGE Music Studio!  

Bohaterem kolejnego koncertu z cyklu Osobiste Spotkania Muzyczne będzie Astor Piazzolla. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin wielkiego kompozytora.
Artystki z Poznańskiego Tria Fortepianowego w składzie:
- Anna Ziółkowska - skrzypce
- Monika Baranowska - wiolonczela
- i Laura Kluwak - Sobolewska - fortepian
wykonają fenomenalny utwór Piazzolli pt. Las Cuatro Estaciones Porteñas (Cztery Pory Roku).
Składa się on oczywiście z czterech części:
I Primavera Porteña
II Verano Porteño
III Otoño Porteño
IV Invierno Porteño
Nawiązanie do słynnego utworu Antonio Vivaldiego nasuwa się natychmiast samo, lecz ile nawiązań będzie w samej muzyce? - słuchacze muszą przekonać się sami.


Poznańskie Trio Fortepianowe powstało na gruncie wieloletniej muzycznej współpracy trzech poznańskich instrumentalistek.
Pianistka Laura Kluwak-Sobolewska, profesor sztuki, jest cenioną kameralistką współpracującą z wybitnymi artystami – prowadzi bogatą działalność artystyczną, którą łączy z dydaktyczną w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Anna Ziółkowska będąc koncertującą skrzypaczką piastuje na co dzień stanowisko koncertmistrza orkiestry symfonicznej Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego. Monika Baranowska jako wiolonczelistka również związana jest zawodowo z orkiestrą poznańskiej Filharmonii, ma też w swym dorobku artystycznym m.in. współpracę z Orkiestrą PR „Amadeus”.
Artystki prowadzą rozległą działalność koncertową, są również laureatkami wielu konkursów muzycznych – zarówno na niwie muzyki kameralnej, jak i solistycznej. Jako kameralistki wystąpiły na wielu polskich, a także zagranicznych estradach koncertowych, były wielokrotnie zapraszane do udziału w prestiżowych festiwalach i wydarzeniach artystycznych, a także do prawykonań dzieł twórców muzyki współczesnej – m.in. na Poznańskiej Wiośnie Muzycznej (2008, 2012), Festiwalu Chopin w barwach jesieni w Antoninie (2007-2011), obchodach Roku Chopinowskiego w Rzymie (2009 -2010), Forum Kompozytorów Współczesnych w Poznaniu (2010), obchodach rocznicy członkowstwa Polski w UE w Watykanie (2008), Festiwalu Sofijskie Tygodnie Muzyczne (2005), cyklu Expressivo Meisterkonzerte w Berlinie (2012), Max Bruch Musik-Festival w ramach Forum Ost – West w Bergisch Gladbach/Köln, Altenberger Kultursommer (2013),w cyklu Koncerty Artystów Polskich w Filharmonii Kaliningradzkiej (2013), czy też w cyklu koncertów kameralnych Filharmonii Narodowej w Warszawie (2018). Jako zespół kilkakrotnie wystąpiły również w projektach dotyczących kameralistyki wokalnej, m.in. pod kierownictwem artystycznym Teresy Żylis-Gara. Artystki mają również za sobą udany debiut w nowojorskiej Carnegie Hall (2002).
W 2011 roku ukazała się debiutancka płyta Poznańskiego Trio Fortepianowego zawierająca tria fortepianowe T. Szeligowskiego, A. Koszewskiego i A. Panufnika, która została zrealizowana w Studio S1 Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie i wydana przez wytwórnię Acte Préalable. W dorobku płytowym artystek znalazło się także Trio fortepianowe Fryderyka Chopina nagrane w 2010 roku z okazji obchodów Roku Chopinowskiego. Zespół zrealizował również nagranie monograficznego krążka z muzyką kameralną Krzysztofa Meyera dla firmy fonograficznej Naxos, który wydany został w styczniu 2016 r. 


Koncert dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera #kultura na wynos #edgemusicstudio #fundacjaswiatmozliwosci

 

EDGE MUSIC STUDIO

EDGE MUSIC STUDIO

muzyczne przestrzenie

100 m2 profesjonalnej przestrzeni akustycznej wyposażone w koncertowy fortepian Yamaha, klawesyn dwumanuałowy i pozytyw. Powierzchnia mieści do 100 osób publiczności.

100 m2 profesjonalnej przestrzeni akustycznej wyposażone w koncertowy fortepian Yamaha, klawesyn dwumanuałowy i pozytyw. Powierzchnia mieści do 100 osób publiczności.

EDGE MUSIC STUDIO

EDGE MUSIC STUDIO

FF
mostowa-insta
lin

krańcowa 24 - poznań

krańcowa 24 - poznań

© 2021 EDGE MUSIC STUDIO / ALL RIGHTS RESERVED

© 2021 EDGE MUSIC STUDIO
/ ALL RIGHTS RESERVED