аренда яхты в турции экскурсии в Мармарисе https://rentyachtturkey.com/from-marmaris-to-istanbul/ https://rentyachtturkey.com/dzhip-safari-v-marmarise/ https://rentyachtturkey.com/ostrov-kleopatry-iz-marmarisa/ traditional Turkish gulet boat best beaches in Turkey Turkey Yacht services Yacht Agency Turkey Marmaris Gulet Dolce Mare

.

.

.

EDGE

c

MUSIC

Madrygały a capella

KONCERT JAZZOWY

edge music studio

kto?
Zespół wokalny MINIMUS


kiedy?
27 stycznia 2023, G. 19.00

Wydarzenie na ŻYWO

WSTĘP WOLNY

YouTube EDGE Music Studio!  

Z

Styczeń to czas karnawału. Na pierwszym w tym roku Osobistym Spotkaniu Muzycznym posłuchamy muzyki rozrywkowej z... XVII wieku! Madrygały w wykonaniu zespołu wokalnego Minimus a capella to utwory lekkie, poetyckie, taneczne i energetyczne. Znajdą się w programie utwory w różnych językach z różnych części Europy!
Zapraszamy gorąco - wstęp WOLNY!

Program:
1. John Dowland – Come again, sweet love
2. Orlando di Lasso – O la o che bon echo
3. Anonim – Pavane
4. Hans Leo Hassler – Tanzen und springen
5. Anonim – Komum ja kwiateczki rwała (sł. Jan Kochanowski, Pieśń Świętojańska o Sobótce)
6. Thomas Morley – Now is the month of maying
7. Jacob Arcadelt – Il bianco e dolce cigno
8. Claudio Monteverdi – Lasciatemi morire
9. Anonim – Służyłem ja Tobie (słowa Adam Lewandowic Strzezowczyk)
10. Hans Leo Hassler – Ach, weh des Leiden
11. Claudio Monteverdi – Voi pur da me partite
12. Thomas Tomkins – Too much I once lamented
13. Adrian Villaert – Vecchie letrose
14. Josquin des Pres – El Grillo

Zespół Wokalny Minimus powstał w 2010 r. Skoncentrowany na śpiewie a cappella, posiada w swoim repertuarze przede wszystkim muzykę renesansu oraz dzieła XX i XXI wieku, odwołujące się do ducha dawnych epok. Minimus często bierze udział w projektach związanych z historycznie poinformowanym wykonawstwem muzyki dawnej. Zespół chętnie współpracuje z kompozytorami młodego pokolenia, ma na swoim koncie wiele prawykonań chóralnych utworów a cappella oraz dzieł wokalno-instrumentalnych. Koncertuje na terenie całego kraju, przywiązując wagę zarówno do wysokiego poziomu artystycznego, jak i głęboko przemyślanej dramaturgii koncertów.
Zespół Wokalny Minimus nagrał trzy płyty CD, wydaną w 2014 roku „Nie tylko kolędy” z nowatorskimi opracowaniami kolęd, premierowe nagranie utworów kompozytora Marka Raczyńskiego na jego monograficznej płycie „Media Vita” z 2017 r. oraz najnowszą, „Wacław reimagined” (2020 r.) zawierającą współczesne dzieła inspirowane twórczością Wacława z Szamotuł. Zespół jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów chóralnych. Został doceniony m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralno-Pasyjnej w Szczecinie (Grand Prix, 2021), Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi (I miejsce w kategorii, 2018), Ogólnopolskiego Konkursu Ars Liturgica w Gnieźnie (Złoty Dyplom 2018, 2014), Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Barczewie (Złoty Dyplom, 2016) czy Ogólnopolskiego Konkursu Chóralnego im. Wacława z Szamotuł (I miejsce w kategorii, 2011), otrzymał również wyróżnienia za kulturę brzmienia i wykonania utworów muzyki dawnej. W skład zespołu wchodzą doświadczeni śpiewacy, wywodzący się z najlepszych poznańskich chórów. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Sławomira Raczyńska.
Minimus to również, a może przede wszystkim, grupa przyjaciół, których łączy pasja do wielogłosowego śpiewu. Różne charaktery i osobowości wzajemnie się uzupełniają we wspólnym dążeniu do piękna.


#edgemusicstudio #fundacjaswiatmozliwosci

 

EDGE MUSIC STUDIO

EDGE MUSIC STUDIO

muzyczne przestrzenie

100 m2 profesjonalnej przestrzeni akustycznej wyposażone w koncertowy fortepian Yamaha, klawesyn dwumanuałowy i pozytyw. Powierzchnia mieści do 100 osób publiczności.

100 m2 profesjonalnej przestrzeni akustycznej wyposażone w koncertowy fortepian Yamaha, klawesyn dwumanuałowy i pozytyw. Powierzchnia mieści do 100 osób publiczności.

EDGE MUSIC STUDIO

EDGE MUSIC STUDIO

FF
mostowa-insta
lin

krańcowa 24 - poznań

krańcowa 24 - poznań

© 2021 EDGE MUSIC STUDIO / ALL RIGHTS RESERVED

© 2021 EDGE MUSIC STUDIO
/ ALL RIGHTS RESERVED