аренда яхты в турции экскурсии в Мармарисе https://rentyachtturkey.com/from-marmaris-to-istanbul/ https://rentyachtturkey.com/dzhip-safari-v-marmarise/ https://rentyachtturkey.com/ostrov-kleopatry-iz-marmarisa/ traditional Turkish gulet boat best beaches in Turkey Turkey Yacht services Yacht Agency Turkey Marmaris Gulet Dolce Mare

.

.

.

EDGE

c

MUSIC

Przy dźwiękach klarnetu

KONCERT JAZZOWY

edge music studio

kto?
Paweł Kroczek - klarnet

Maria Rutkowska - fortepian


kiedy?
24 czerwca 2022, G. 19.00

Wydarzenie na ŻYWO

WSTĘP WOLNY

YouTube EDGE Music Studio!  

Ostatnie przed wakacjami, letnie Osobiste Spotkanie Muzyczne wypełnią swoją muzyką  Maria Rutkowska i Paweł Kroczek.

Oboje są aktywnymi muzykami i pedagogami, związanymi z poznańską Akademią Muzyczną.

W programie:

R. Schumann - Fantasiestuck op. 73
C. Saint-Saens - Sonata na klarnet i fortepian op. 167 (cz. I i II)
B. Kovacs - Sholem-alekhem, rov Feidman!
M. Mangani - Jewish Suite
M. Mangani - Romanza
A. Żuchowski - Larghetto e piu mosso na klarnet i fortepian

MARIA RUTKOWSKA

Pochodzi z Pleszewa w południowej Wielkopolsce. Doktor sztuk muzycznych w dziedzinie naukowej instrumentalistyka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Alicji Kledzik.
Jej najważniejsze osiągnięcia to: II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Anemos w Rzymie, III Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Miłosza Magina w Paryżu oraz łącznie 15 wyróżnień na konkursach krajowych i międzynarodowych, które uzyskała jako pianista akompaniator. W 2012 roku została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, w 2013 i 2016 roku otrzymała Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu za osiągnięcia w pracy artystycznej. W 2019 została odznaczona Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę przez Prezydenta RP, a w 2020 roku otrzymała z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew zaszczytny tytuł Mecenasa Pleszewskiej Kultury. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Instrumentalistyki Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, a także jest nauczycielem fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Pleszewie. Koncertuje solowo w Polsce i większości krajów europejskich, jednak jej prawdziwą pasją jest kameralistyka i możliwość muzykowania z innymi artystami, przede wszystkim z grającymi na instrumentach dętych. Miała przyjemność współpracować z takimi muzykami jak: Jean-Marc Fessard (Francja; klarnet), Julian Bliss (Anglia; klarnet), Florent Heau (Francja; klarnet), Karel Dohnal (Czechy; klarnet), Sharon Kam (Izrael; klarnet), Giuliano Sommerhalder (Szwajcaria; trąbka), Francesco di Rosa (Włochy; obój), Eric Aubier (Francja; trąbka), Ginevra Petrucci (Włochy; flet), Paweł Gusnar (Polska; saksofon).
Maria Rutkowska jest oficjalnym pianistą m.in. podczas Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych w Opolu i Kaliszu (nieprzerwanie od 2011 r.), Międzynarodowych Warsztatów Klarnetowo-Saksofonowych w czeskiej Ostravie czy Teremiski Horn Camp.   

PAWEŁ KROCZEK
Wykładowca  Akademii Muzycznej w Poznaniu – na stanowisku adiunkta, gdzie w 2016 r. uzyskał stopień doktora sztuki.
W 2011 r. ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie klarnetu prof. Zdzisława Nowaka – dyplom z wyróżnieniem. W latach 2011 – 2013 studiował w Lund University – Musikhogskolan I Malmo, gdzie kształcił się pod kierunkiem jednego
z najwybitniejszych klarnecistów młodego pokolenia – Olliego Leppäniemiego.
W 2013 r. zdał egzamin do Opus International Youth Festival Orchestra (Insbruck).
W 2012 r. otrzymał I Nagrodę w Kategorii Kameralnej oraz III w Kategorii Solistów na Międzynarodowym Konkursie w Svirel (Słowenia). W 2011r. III nagrodę podczas
V Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Muzycznej (Krasiczyn). W 2010 r. III nagrodę na XII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych (Jawor) oraz Wyróżnienie w Kategorii Kameralnej IV Zachodniopomorskiego Festiwalu Klarnetowego (Szczecin).
W 2009 r. był stypendystą programu Socrates – Erasmus – studia w klasie klarnetu dra Igora Frantisaka – Ostravska Univerzita (Ostrava, Czechy).
Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem wybitnych pedagogów, min.: D. Altmann, S. Brill, J. Montilla, F. Heau, K. Dohnal, G. Varga, M. Polak, J. Peitz, A. Adamski, K. Wolak, W. Komsta.
Jest pierwszym klarnecistą orkiestry Collegium F oraz L'autunno. Współtworzy oktet dęty Kapela Farna oraz Feroce Trio. Współpracuje z wieloma orkiestrami na terenie całego kraju. Występował podczas licznych festiwali, m.in.: Animator, Malta Festiwal, Poznańska Wiosna Muzyczna, Przemyska Jesień Muzyczna, Transatlantyk, Nostalgia Festival, Festiwal im. Karola Szymanowskiego w Pekinie. Dokonał licznych prawykonań, jak również nagrań radiowych, telewizyjnych oraz CD. Jako solista występował m.in. z orkiestrami Akademii Muzycznej w Poznaniu, Opery Poznańskiej oraz z orkiestrą Collegium F. W 2018 r. był jednym z artystów VIII Międzynarodowego Festiwalu i Kongresu Klarnetowego w Gyor (Węgry). W roku 2019 wystąpił z recitalem oraz referatem podczas IX Międzynarodowego Festiwalu i Kongresu Klarnetowego w Camerino (Włochy). Był jednym z solistów X Międzynarodowego Festiwalu i Kongresu Klarnetowego w Gyor w 2021 r.
Paweł Kroczek jest współzałożycielem i wiceprezesem Stowarzyszenia im. Józefa Madei, http://festiwalmadei.pl/stowarzyszenie/
Ponadto jest członkiem zarządu Towarzystwa Muzycznego im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach i współorganizatorem Akademickiego Konkursu Klarnetowego im. Karola Kurpińskiego.
Współpracował z wieloma znakomitymi dyrygentami, m.im.; Gabriel Chmura, Jacek Kasprzyk, Marcin Sompoliński, Nikolai Znaider, Jakub Chrenowicz, Wojciech Rodek, Przemysław Neumann, Paweł Przytocki, Marek Pijarowski.
Prowadzi również ożywioną działalność pedagogiczną, a jego uczniowie są laureatami licznych nagród i wyróżnień w krajowych oraz międzynarodowych konkursach. Jest konsultantem CEA,
a także wykładowcą wielu kursów mistrzowskich dla klarnecistów. Zasiada w jury konkursów krajowych, międzynarodowych oraz przesłuchań CEA.
Od 2020 r. Paweł Kroczek jest artystą manufaktury Royal Global Clarinets. Używa instrumentów Royal Global Firebaird oraz Buffet Crampon Festival.Koncert dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera #edgemusicstudio #fundacjaswiatmozliwosci

 

EDGE MUSIC STUDIO

EDGE MUSIC STUDIO

muzyczne przestrzenie

100 m2 profesjonalnej przestrzeni akustycznej wyposażone w koncertowy fortepian Yamaha, klawesyn dwumanuałowy i pozytyw. Powierzchnia mieści do 100 osób publiczności.

100 m2 profesjonalnej przestrzeni akustycznej wyposażone w koncertowy fortepian Yamaha, klawesyn dwumanuałowy i pozytyw. Powierzchnia mieści do 100 osób publiczności.

EDGE MUSIC STUDIO

EDGE MUSIC STUDIO

FF
mostowa-insta
lin

krańcowa 24 - poznań

krańcowa 24 - poznań

© 2021 EDGE MUSIC STUDIO / ALL RIGHTS RESERVED

© 2021 EDGE MUSIC STUDIO
/ ALL RIGHTS RESERVED