аренда яхты в турции экскурсии в Мармарисе https://rentyachtturkey.com/from-marmaris-to-istanbul/ https://rentyachtturkey.com/dzhip-safari-v-marmarise/ https://rentyachtturkey.com/ostrov-kleopatry-iz-marmarisa/ traditional Turkish gulet boat best beaches in Turkey Turkey Yacht services Yacht Agency Turkey Marmaris Gulet Dolce Mare

.

.

.

EDGE

c

MUSIC

DIALOGI SKRZYPCOWE

KONCERT JAZZOWY

edge music studio

kto?
Capella 1547 kameralnie

kiedy?
26 marca 2021, G. 19.00

WYDARZENIE ON-LINE na kanale YouTube EDGE Music Studio!  

Bogactwo muzyki to nie tylko różnorodność melodii, harmonii i rytmów, ale także brzmienia. Wśród utworów muzyki kameralnej, która najczęściej gości w naszym Studio, pojawiają się składy klasyczne, dobrze nam znane, jak i zestawienia mniej oczywiste. Tym razem pragniemy Państwa zaprosić do delektowania się subtelnym brzmieniem barokowych sonat napisanych na dwoje skrzypiec i klawesyn. Ta popularna w dawnych czasach forma kameralna dziś na salach koncertowych wybrzmiewa dość rzadko.

Koncert dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera #kultura na wynos #edgemusicstudio #fundacjaswiatmozliwosci

Program:
1. Arcangelo Corelli - Sonata 12 op. 2 G-dur - Ciaconna

2. Antonio Vivaldi - Sonata da Camera a Tre RV 67, nr 2 op. I e-moll

- Grave
- Corrente
- Giga
- Gavotta

3. Antonio Caldara (1670-1736) - Sonata decima op. II h-moll

- Allemanda. Largo
- Corrente
- Giga
- Gavotta

4. Antoine Forqueray (1672- 1745) "La Bouron" z II suity G-dur (klawesyn solo)

5. Arcangelo Corelli (1653-1713) - Sonata 1 op. II D-dur
- Preludio Largo
- Allegro
- Corrente
- Gavotta

6. Antonio Vivaldi (1678-1741) - Sonata da Camera a Tre RV 74, nr 1 op. I g-moll
- Grave
- Allemanda
- Adagio
- Capriccio
- Gavotta

7. Antonio Caldara - Chiacona B-dur

Orkiestra barokowa Capella 1547 to zespół nierozerwalnie związany z miastem Lesznem i festiwalem Leszno Barok Plus. Powstała podczas II edycji festiwalu w 2016 roku. Nazwa orkiestry nawiązuje do roku 1547, w którym miasto Leszno otrzymało prawa miejskie. Jednym z zadań, jakie postawili sobie pomysłodawcy i założyciele Capelli jest odnajdywanie i wykonywanie dzieł muzycznych przeszłości (głównie okresu baroku) bezpośrednio i pośrednio związanych z miastem. W tym duchu zespół zrealizował projekt opracowania partytury oraz wykonania mszy leszczyńskiego kompozytora Jana Kaspra Pierszyńskiego (1718 - 19.09.1758), jak i również wykonania Serenaty Antonia Vivaldiego "Gloria e Imeneo" napisanej dla upamiętnienia ślubu Marii Leszczyńskiej z królem Francji Ludwikiem XV.
Solistami, którzy do tej pory wystąpili z zespołem byli:
Olivia Centurioni, Ingrida Gapova, Marzena Michałowska, Michał Sławecki, Adam Pastuszka, Jan Jakub Monowid, Dawid Biwo, Piotr Olech.
Poza Lesznem zespół koncertował w roku 2019 na w Warszawie (festiwal "Dramma per Musica") oraz na festiwalu "Barok na Spiszu".
Koncertmistrzynią zespołu jest Dominika Małecka, a jego koordynatorem Mateusz Małecki.


Soliści zespołu Capella 1547 w składzie:
Dominika Małecka – skrzypce
Mateusz Małecki – skrzypce
Anna Firlus – klawesyn

 

EDGE MUSIC STUDIO

EDGE MUSIC STUDIO

muzyczne przestrzenie

100 m2 profesjonalnej przestrzeni akustycznej wyposażone w koncertowy fortepian Yamaha, klawesyn dwumanuałowy i pozytyw. Powierzchnia mieści do 100 osób publiczności.

100 m2 profesjonalnej przestrzeni akustycznej wyposażone w koncertowy fortepian Yamaha, klawesyn dwumanuałowy i pozytyw. Powierzchnia mieści do 100 osób publiczności.

EDGE MUSIC STUDIO

EDGE MUSIC STUDIO

FF
mostowa-insta
lin

krańcowa 24 - poznań

krańcowa 24 - poznań

© 2021 EDGE MUSIC STUDIO / ALL RIGHTS RESERVED

© 2021 EDGE MUSIC STUDIO
/ ALL RIGHTS RESERVED