.
.
.
c
MUSIC
Poznańskie Trio Fortepianowe - "Na miedzach,
na bezdrożach" - tańce w utworach polskich kompozytorów
Chopin przy świecach
edge music studio
edge music studio
kto?
Laura Kluwak - Sobolewska (fortepian)
Anna Ziółkowska (skrzypce)
Monika Baranowska (wiolonczela)
kiedy?
31 stycznia 2025, G. 19.00
Wydarzenie na ŻYWO
WSTĘP WOLNY
Zapraszamy gorąco na pierwsze koncertowe spotkanie w 2025 roku: Na miedzach, na bezdrożach. Tańce w utworach polskich kompozytorów.
Poznańskie Trio Fortepianowe przygotowało dla Państwa muzyczny wieczór karnawałowy – typowy dla nastroju tego szczególnego czasu, bo na wskroś taneczny w charakterze. Wyjątkowa będzie zaproponowana przez zespół koncepcja, by wraz ze Słuchaczami odkryć na nowo dźwiękowe bogactwo folkloru przeniesione na kompozytorskie, mistrzowskie stylizacje mazura, oberka, kujawiaka… ale nie tylko… Na cóż jeszcze? Okaże się to podczas piątkowego koncertu 31 stycznia 2025 roku, a odpowiedź na zadane pytanie zawarta będzie wprost w muzyce kameralnej Fryderyka Chopina, Andrzeja Panufnika i Romualda Twardowskiego.
Po koncercie tradycyjne spotkanie z Artystami.
WSTĘP WOLNY!
Poznańskie Trio Fortepianowe:
Laura Kluwak-Sobolewska – fortepian
Anna Ziółkowska – skrzypce
Monika Baranowska – wiolonczela
Zespół powstał w roku 2003 otwierając wieloletnią muzyczną współpracę trzech poznańskich instrumentalistek. Pianistka Laura Kluwak-Sobolewska jest profesorem w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, skrzypaczka Anna Ziółkowska – koncertmistrzynią orkiestry symfonicznej Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego, natomiast wiolonczelistka Monika Baranowska – piastuje stanowisko solistki w orkiestrze poznańskiej Filharmonii.
Artystki prowadzą rozległą działalność koncertową występując na polskich oraz zagranicznych estradach koncertowych, są też zapraszane do realizacji prawykonań dzieł muzyki współczesnej. Pojawiły się na festiwalach takich, jak: „Poznańska Wiosna Muzyczna”, „Chopin w barwach jesieni” w Antoninie, „Forum Kompozytorów Współczesnych” w Poznaniu, czy na „Sofijskich Tygodniach Muzycznych” w Bułgarii. Występowały na koncertach organizowanych przez Instytut Polski i Towarzystwo Chopinowskie w Rzymie, a także w Watykanie, jak również w cyklach koncertowych „Expressivo Meisterkonzerte” w Berlinie czy „Forum Ost-West” w Bergisch Gladbach. Uczestniczyły w projektach łączących muzykę wokalną i kameralną – pod kierownictwem artystycznym Maestry Teresy Żylis-Gary w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, koncertowały też w ramach festiwalu muzyki wokalnej „Piękny śpiew w Starym Czarnkowie” na zaproszenie Profesora Tomasza Zagórskiego. Zespół występował również z koncertami w Filharmonii Kaliningradzkiej, Filharmonii Koszalińskiej (program rejestrowany przez Radio Koszalin), z recitalem w cyklu koncertów kameralnych Filharmonii Narodowej w Warszawie, w repertuarze monograficzno-jubileuszowym z utworami Profesora Krzysztofa Meyera w Bazarze Poznańskim dla Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego oraz w cyklu kameralnym poznańskich „Koncertów Uniwersyteckich” dla UAM. Poznańskie Trio Fortepianowe gościło także parokrotnie na wydarzeniach artystycznych – „Osobistych Spotkaniach Muzycznych” – organizowanych przez Fundację Świat Możliwości (w Edge Music Studio).
W 2011 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu, która – zrealizowana w Studio S1 Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie i wydana przez wytwórnię Acte Préalable – prezentowała polskie XX-wieczne tria fortepianowe (Tadeusza Szeligowskiego, Andrzeja Koszewskiego oraz Andrzeja Panufnika). W dorobku nagraniowym artystek znalazło się także Trio fortepianowe Fryderyka Chopina zrealizowane w 2010 roku z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora (wydane w 2011 przez AM w Poznaniu, a zarejestrowane w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie). W roku 2016 Poznańskie Trio Fortepianowe nagrało monograficzny album z muzyką kameralną Krzysztofa Meyera „Instrumental Music” dla wytwórni płytowej Naxos. W sezonie 2020/21 w okolicznościowym wydaniu DVD Filharmonii Poznańskiej „Koncerty czasów pandemii” ukazało się nowe nagranie chopinowskiego Tria fortepianowego w wykonaniu zespołu (dostępne w serwisie YouTube na kanale FP).
EDGE MUSIC STUDIO
EDGE MUSIC STUDIO
muzyczne przestrzenie
100 m2 profesjonalnej przestrzeni akustycznej wyposażone w koncertowy fortepian Yamaha, klawesyn dwumanuałowy i pozytyw. Powierzchnia mieści do 100 osób publiczności.
100 m2 profesjonalnej przestrzeni akustycznej wyposażone w koncertowy fortepian Yamaha, klawesyn dwumanuałowy i pozytyw. Powierzchnia mieści do 100 osób publiczności.
krańcowa 24 - poznań
krańcowa 24 - poznań
© 2021 EDGE MUSIC STUDIO / ALL RIGHTS RESERVED
© 2021 EDGE MUSIC STUDIO
/ ALL RIGHTS RESERVED