.
.
.
c
MUSIC
Koncert z okazji 25-lecia
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
KONCERT JAZZOWY
edge music studio
kto?
Maria Bryła (klawesyn)
Dorota Ritz (sopran)
Piotr Żukowski (fortepian) Piotr Cieńkowski (kontrabas)
Hubert Kulig (perkusja)
Marcin Suszycki (I skrzypce) Weronika Stabrawa (II skrzypce)
Przemysław Mrowiński (altówka), Józef Czarnecki (wiolonczela)
kiedy?
09 marca 2023, G. 19.00
„Wielkie premiery, słynne szlagiery” – koncert w ramach obchodów 210. rocznicy urodzin Hipolita Cegielskiego i 25-lecia Towarzystwa im. H. Cegielskiego, które odbywają się pod patronatem honorowym pana Michała Zielińskiego, Wojewody Wielkopolskiego; pana Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i abp. Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego.
Wydarzenie odbędzie się 9 marca br. Swój udział zapowiedzieli goście z Polski i zagranicy. „Od strony ideowej koncert dedykowany jest ludziom pracy organicznej, którzy na co dzień są związani z Wielkopolską – rodowitym Wielkopolanom jak i osobom, które cenią kulturowe dziedzictwo tego regionu” – mówi dr Marian Król, Prezydent Towarzystwa.
Będziemy świadkami prawykonań dwóch dzieł Artura Banaszkiewicza, skrzypka-wirtuoza, kompozytora i aranżera, który jako polski artysta wśród reprezentantów 35 krajów, w 2021 roku, został laureatem głównej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim w Atlancie, USA.
Usłyszymy: Koncert na klawesyn, perkusję i smyczki oraz „Pieśni cygańskie” pochodzące z Kantaty Romskiej do tekstów Dominika Górnego, który poprowadzi koncert a jego twórczość przetłumaczono na 17 języków i jest obecna w ponad 100 międzynarodowych wydawnictwach. Prezentacja obu prawykonań uzyskała patronat honorowy Światowego Projektu „Poezja dla Kultury Godności”.
W gronie artystów powitamy tak znakomite nazwiska jak: prof. Maria Bryła (klawesyn), Dorota Ritz (sopran), Piotr Żukowski (fortepian), Piotr Cieńkowski (kontrabas), Hubert Kulig (perkusja). Kluczową rolę odegra kwartet smyczkowy stworzony z muzyków związanych na co dzień z Filharmonią Poznańską im. Tadeusza Szeligowskiego w składzie: Marcin Suszycki (I skrzypce), Weronika Stabrawa (II skrzypce), Przemysław Mrowiński (altówka), Józef Czarnecki (wiolonczela).
Zgodnie z tytułem przedsięwzięcia usłyszymy także popularne szlagiery tworzące muzyczne dziedzictwo różnych kultur – tak, aby podkreślić pokoleniową rolę Wielkopolski i związanych z nią ludzi w tworzeniu trwałej jakości życia społecznego. Na wydarzenie zapraszają: Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, Fundacja BassFest (organizator koncertu) i Edge Music Studio (organizator oficjalny) – to właśnie w nim, przy ulicy Krańcowej 24 w Poznaniu, o godz. 19, spotkamy się, aby za pomocą sztuki muzycznej i słownej, przybliżyć znaczenie relacji regionalnego i międzynarodowego wydźwięku kultury i obecnej w niej pracy organicznej.
#edgemusicstudio #fundacjaswiatmozliwosci
EDGE MUSIC STUDIO
EDGE MUSIC STUDIO
muzyczne przestrzenie
100 m2 profesjonalnej przestrzeni akustycznej wyposażone w koncertowy fortepian Yamaha, klawesyn dwumanuałowy i pozytyw. Powierzchnia mieści do 100 osób publiczności.
100 m2 profesjonalnej przestrzeni akustycznej wyposażone w koncertowy fortepian Yamaha, klawesyn dwumanuałowy i pozytyw. Powierzchnia mieści do 100 osób publiczności.
krańcowa 24 - poznań
krańcowa 24 - poznań
© 2021 EDGE MUSIC STUDIO / ALL RIGHTS RESERVED
© 2021 EDGE MUSIC STUDIO
/ ALL RIGHTS RESERVED